کمپین یک روز بدون گناه

چادرم پرچم من است

۴۹ مطلب در تیر ۱۳۹۴ ثبت شده است

دنیای من...


انگشت به لب مانده ام از قاعده ی " عشق " 
 ما " یـــــــــــــار " ندیده تب معشوق کشیدیم !

اللهم الرزقنا زیارة الحسین فی الدنیا شفاعة الحسین فی الاخرة...
۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی

برخی احکام حجاب مردانه

برخی تصور می کنند که حجاب و پوشش فقط مخصوص زنان می باشد و از آنجا که با شنیدن کلمه « حجاب » ذهنمان سریع به چادر منتقل می شود؛ حجاب و پوشش را فقط برای زنان می دانیم! اما در واقع،مردان نیز دارای حد و مرزی برای پوشش خود هستند که برای حفظ حریم های عفت در جامعه، باید آن را رعایت کنند.


خداوند متعال در قرآن کریم می فرمایند:

قُلْ لِلْمُؤْمِنِینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصَارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُمْ ذٰلِکَ أَزْکَى لَهُمْ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا یَصْنَعُونَ ( سوره نور/ 30)

 به مؤمنان بگو چشمهای خود را (از نگاه به نامحرمان) فروگیرند، و عفاف خود را حفظ کنند؛ این برای آنان پاکیزه‌تر است؛ خداوند از آنچه انجام می‌دهید آگاه است!

 

 

وَ لْیَسْتَعْفِفِ الَّذِینَ لاَ یَجِدُونَ نِکَاحاً حَتَّى یُغْنِیَهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ...  ( سوره نور/ 33)

 و کسانی که امکانی برای ازدواج نمی‌یابند، باید پاکدامنی پیشه کنند تا خداوند از فضل خود آنان را بی‌نیاز گرداند...


خداوند در این دو آیه، مردان را سفارش به رعایت حجاب و عفاف می کند ، که البته در آیه ی دوم پا را فراتر گذاشته و به کسانی که بخاطر رضای خداوند عفاف را سرلوحه ی راه خود قرار می دهند؛ قول کمک و همکاری می دهد و می فرماید« خداوند از فضل خود آنها را بی نیاز می کند» و این مصداق همان ضرب المثل معروف است که « از تو حرکت؛ از خدا برکت».

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی

من دیگه حرفی ندارم :|

اینم یه مدلشه که البته اطرافمون کم نمیبینیم


سکوت کن! 

آهسته برو. آهسته بیا. 

اینجا غیرت ها دارند می­خوابند.

حیاها به تارج می روند!!

اللهم عجل لولیک الفرج...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی

حجاب مردانه

 فرایند رشد بدحجابی لباس‌های تنگ و چسبان و شلوارها و آستین‌های کوتاه، مدهای جدید بدحجابی شدند، علاوه بر زنان، برخی مردان هم بی‌نصیب نماند‌ه‌اند و آرایش‌های زنانه را برای خود برگزیده‌اند، آرایش ابرو، موهای بلند و مدل‌های گروه‌های رپ و شیطان پرست‌ها، لباس‌های تنگ و بدن‌نما و برخی شلوارهای گشادی که هر لحظه امکان افتادن آن وجود دارد و البته در این مسیر گوی سبقت را از زنان ربوده‌اند!این روزها پیراهن‌های مردانه، آب رفته و فاق شلوارها یا بی‌نهایت کوتاه و یا بیش از اندازه بلند شده است، لباس‌هایی که خارج از سایز متعادل هستند. استفاده از علائم و نشانه‌ها، شبه‌مردان را رنگ و لعابی خشن‌تر داده است، آرایشگاه‌های مردانه این روزها تمام خدمات آرایشگاه‌های زنانه را ارائه می‌کنند از اصلاح ابرو گرفته تا رنگ و مش مو.

روانشناسان معتقدند شبه مردانی که به سمت استفاده از مدل‌های زنانه روی می‌آورند عمدتاً دچار ضعف‌های روحی و اعتماد به نفس ضعیف هستند،‌ این افراد برای جلب توجه دیگران اقدام به استفاده از مدل‌های موی خاص و علائم و نشانه‌های وحشتناک می‌کنند.

 

با این حال به نظر می رسد که دلیل اصلی بدحجابی در میان مردان را نیز ....

 

 

باید به نوعی در کاهش سطح عفاف در جامعه دانست. حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و بویژه جوامع اسلامی مطرح است. همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می شوند.

 

عفاف نیز واژه ای عربی است که با فرهنگ اسلامی و دینی وارد زبان فارسی شده است.عفاف را به معنای خود نگهداری و باز داشتن نفس انسانی از محرمات و خواهشهای شهوانی، دانسته اند. راغب در مفردات می گوید: «العفة حصول حاله للنفس تمتنع بها عن غلبه الشهوة والمتعفف المتعاطی لذالک بضرب من الممارسه والقهر» (راغب اصفهانی، ماده عف)«عفت حالت نفسانی است که مانع تسلط شهوت بر انسان می گردد و انسان عفیف کسی است که با تمرین وتلاش مستمر و پیروزی بر شهوت، به این حالت دست یافته باشد.»از این روست که می توان گفت حجاب نیز معنا و تجلی واقعی عفاف است و اگر کسی عفاف نداشته باشد مطمئناً از حجاب درستی نیز برخوردار نیست . با این حال باید تاکید کرد که دین مبین اسلام دستورات ویژه ای برای عفاف و حجاب مردان دارد.

 

با مطالعه متون اسلامی و روایات و احادیث بزرگان دین متوجه خواهیم شد که مردان نیز باید حجاب را هم در مورد پوشش ظاهری و بخصوص در مورد حفظ نگاه خود رعایت نمایند. قطعاً مردها نیز مجاز نیستند با هر پوششی در جامعه حضور پیدا نمایند، هر چند نوع پوشش زنان با مردان متفاوت است لیکن مردان نیز باید حد و مرز پوشش مناسب برای یک مرد مسلمان را رعایت نمایند.

 

مردان باید در اجتماعی که مردان و زنان در آن رفت و آمد دارند، غیر از عورتین خود، مقداری از بدن را که (اگر باز باشد دیگران به گناه می‏افتند و باعث تهییج شهوت می‏شود) بپوشانند، ولی مقداری که عرفاً باز است مانند سر و گردن و پاها و باعث گناه دیگران نمی‏شود، نپوشاندن آن اشکالی ندارد. از طرفی باید حیثیت اجتماعی و عفت عمومی جامعه نیز حفظ شود، از این رو مردان نیز باید پوشش مناسب داشته باشند.


خودم نوشت 1: آقایونی که برای جلب توجه خانم ها زیر ابرو برمیدارن و... اصلا هم جذاب نیست.بیشتر خنده داره،خانم ها چهره های مردونه براشون جذاب تره،به این مردا که نمیشه تکیه کرد!!!!!
خودم نوشت 2:(بی ربط به موضوع) امروز که از خیابون رد میشدم سر میدون صدای بوق یه ماشین،توجه همه رو به خودش جلب کرد-آخه راننده دستشو گذاشته بود رو بوق،ولم نمیکرد!!!وقتی برگشتم با یک ماشین شاسی بلند مواجه شدم،حالا دلیلش جالبه----->چون راننده جلویی ایستاده بود تا یه عابر از خیابون رد بشه و البته دلیل اصلی ترش این بود که راننده جلویی یک خانم بود
واقعا برای اون آقا متاسفم.هنوزم این تفکرا پیدا میشه!!!الان خانم ها فضانورد هم هستن این که دیگه ماشینه.
من اگه جای اون خانم بودم همون جا نگه میداشتم،قفل فرمونو برمیداشتم،شیشه ماشین عقبی رو میاوردم پایین که دیگه از این جسارتا نکنه :) (خودم میدونم دور از انتظاره ولی نمیذاشتم همین طور بره-آخه اون خانم رو میشناختم خیلی با شخصیته)

اللهم عجل لولیک الفرج...

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی

قبل از عاشق شدن ،فکر کنید!

سبک زندگی

اگر قصد دارید با کسى ازدواج کنید ، پیش از این‏که محبت و علاقه‏اش را در دل جاى دهید ، باید در مورد او و ویژگى‏هاى شخصیتى‏اش - در حدى که براى ازدواج لازم است - شناخت داشته باشید ، البتّه علاقه اولیه در حدى که انگیزه و محرک انسان براى فراهم آوردن زمینه‏ هاى ازدواج باشد ، در صورتى که شدت نیابد ، اشکال ندارد. اگر این علاقه شدت پیدا کند، طبیعى است عقل را از عرصه انتخاب کنار خواهد راند و فرایند ازدواج را دچار مشکل خواهد کرد زیرا «حبُّ الشَّى‏ءِ یُعْمى‏ و یُصِمّ»؛ یعنى دوستى هر چیزى باعث مى‏شود انسان، کورکورانه در مقابل آن تسلیم شود و با تفیر و تعقل در مورد آن تصمیم‏گیرى نکند.

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی

بچه شیعه باس...

رسول اکرم(ص)  . کسی که از لغزش مسلمانی بگذرد خداوند در قیامت از لغزش او خواهد گذشت. .

• میزان الحکمه ج ٨، ص٣٨٣٢ •”

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰
س. خسروی

وصیت شهدا در مورد حجاب 1شهید حسین برهانی نژاد:

خواهرانم! در تربیت فرزندانتان بکوشید و حجاب را رعایت کنید، زهراگونه زندگی کنید…..


شهید حسن ترک:

از خواهران خود می خواهم که حجاب اسلامی را رعایت کنند و از برادرانم هم می خواهم که ادامه دهنده راه شهدا باشند و از پدر و مادرم هم می خواهم که اگر می خواهند برای من گریه کنند برای غریبی امام حسین (ع) گریه کنند.


شهید محمد علی توانگر:

“خواهرم! شما با حجاب و برادرم!شما با براداشتن سلاح، از امام و جمهوری اسلامی که حاصل خون بهای شهیدان است دفاع کنید.همچنان که من با خونم نمی گذارم دشمن به همین آسانی به ایران اسلامی تجاوز نماید”.


شهید عباس قلعه زمانی:

ای دوستان و آشنایان، پیرو خط امام و رهبری و دنباله رو راه شهیدان باشید.نگذارید که دشمنان اسلام بر شما غلبه کنند و شما را از بین ببرند.ای خواهران! حجاب خود را حفظ کنید که حجاب پاکدامنی و عفت شماست.

شهید حسین هادی:

خواهرم! تو با حجاب خود، حجابی که پای آن خون شهدای فراوانی ریخته شده باز ادامه دهنده ی راه تمام شهداء از جمله این بنده ی حقیر خدا باش.


شهید مهدی یخچالی:

ای خواهران، این شعر را الگوی خودتان قرار دهید:

ای زن به تواز فاطمه اینگونه خطاب است

ارزنــده ترین زینت زن حفـظ حجاب است

شهید محمد حسن جعفرزاده:

اى خواهرم: قبل از هر چیز استعمار از سیاهى چادر تو می ‏ترسد تاسرخى خون من


شهید غلامرضا عسگرى:

مادرم… من با حجاب و عزت نفس و فداکارى شما رشد پیدا کردم.


شهید على رضائیان:

شما خواهرانم و مادرانم: حجاب شما جامعه را از فساد به سوى‏معنویت و صفا مى‏کشاند.


شهید على روحى نجفی:

از خواهران گرامى خواهشمندم که حجاب خود را حفظ کنند، زیرا که ‏حجاب خون‏بهاى شهیدان است.


شهید عبدالله محمودى:

و تو اى خواهر دینى‏‌ام: چادر سیاهى که تو را احاطه کرده است ازخون سرخ من کوبنده تر است.

شهید على اصغر پور فرح آبادى:

.خواهر مسلمان: حجاب شما موجب حفظ نگاه برادران خواهد شد. برادرمسلمان: بى ‏اعتنایى شما و حفظ نگاه شما موجب حجاب خواهران خواهدشد


اللهم عجل لولیک الفرج...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی

مامان خوبم می دونم خیلی دوستم داری


کوچولوی لپ توپولی


مامان خوبم می دونم خیلی دوستم داری  دوست داری من رو خوشگل کنی و به همه نشونم بدی 


 ولی مامانی یه کوچولو فکر کن من قراره یه انسان باشم! 


مامانی من عروسک نیستم که هرطوری لباس تنم کنی 


آرایشم کنی ، جلو همه برقصونیم ، بغل هرکسی قرارم بدی 


 من رو با خودت آرایشگاه نبر ، تو به من حیا یاد بده ، پوشش 


 داشتن رو یاد بده ، دفاع از خودم رو یاد بده ،کسانی که بی 


 عفتی یادم بدن زیادن ،تو ...عروسک شدن واسه دل دیگران 


 رو یادم نده ...خواهش می کنم به من فرصت انتخاب بده 


خواهش میکنم مامانی

اللهم عجل لولیک الفرج...

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی

به خودت افتخار کن...

نقاشی حجاب


اگر برخی در خیابان چادرت را که می بینند مزه پرانی می کنند،

اگر وقتی به محیط های هنری و تفریحی میروی با نگاهی تمسخر آمیز نگاهت میکنند،

اگر در میهمانی ها مثل بقیه "راحت" نیستی،

اگر حلال و حرام هنوز برایت مهم است،

اگر حق الناس برایت مهم است،

اگر صدای اذان را که میشنوی، میشتابی به سوی نماز،

اگر حتی از خودکار محل کارت ذره ای برای کارهای شخصی ات استفاده نمی کنی،

اگر از غم یک انسان حتی اگر آن سر دنیا باشد غمگین میشوی،

اگر با همکلاسی های جنس مخالفت گرم نمیگیری،

اگر...


یادت باشد که تو نه "اُمُّلی" و نه متحجر...

تو "هنرمندی"...

هنر تو این است که میتوانی متفاوت باشی...

همرنگ جماعت شدن را که همه بلدند!

اللهم عجل لولیک الفرج...

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی

خواهرم ! عکس ات را در فضای مجازی را دریاب ..

1:از آنجایی که قبلاها هم در معرفی خودم گفته بودم اول یک جوال دوز به خودمان و بعد یک سوزنکی به دیگران ! از خودم شروع می کنم، از آنجایی بنده انسان صد در صد پاکی نیستم و ایضا چشمانم ! و دارای گناهانی هستم که جز با لطف و بخشش خداوند بخشیده نمی شود و آبرویی هم دارم از پرده داری حضرت حق است.

در ضمن ! انسانی هم هستم دوست دارم به آنچه اعتقاد دارم عمل کنم!

2: در دوسال پیش به گذاشتن نام کامل خواهران در وبلاگ ها تذکراتی را داه بودم و با گسترش شبکه های مجازی لازم می بینم که باز هم بگویم از این معضلی که برخی خواهرانی که ناخواسته و شاید هم خواسته به این معضل دامن می زنند.

برخی از خواهرانی که به لفظ عامیانه با حجاب و چادری هستند، اصلا متوجه نیستند که فضای مجازی هم مثل دنیایی که در آن نفس می کشند می شود هم گناه کرد و باعث به گناه شد و هم ثواب کرد و هم باعث ثواب بردن شد.

لایک به این حجاب زیبا! دمتون گرم خواهر! +تصاویر

به ادامه مطلب مراجعه کنید...

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰
س. خسروی